Na prodej

Autokemp Osika

Rozcestník na vzdálenější místa

 

AUTOKEMPINK OSIKA**

 

AVZO-TSČ-ČR ZO NOVÁ BYSTŘICE Mírové náměstí 59 378 33  NOVÁ BYSTŘICE ČESKÁ  REPUBLIKA IČO : 60816236    DIČ : CZ60816236

+420 384386157

mobil: +420 602189100

e-mail: kemp@kemposika.cz internet: www.kemposika.cz

V jednom z nejromantičtějších zákoutí Javořické vrchoviny, právem nazývané Česká Kanada, krajiny plné lesů, luk, rybníků a dravých říček, v krajině oplývající mnoha vzácnými druhy živočišné i rostlinné říše, v krajině nezasažené civilizačními vlivy, v krajině plné historických památek leží na břehu rybníka Osika / 68 ha / v nadmořské výšce 631 m.n.m. AUTOKEMPINK OSIKA** Rybník Osika, dříve znám pod názvem A.S.P.E, byl založen již v 16. stol. mnichy paulánského řádu z nedalekého kláštera Nejsvětější Trojice. Max. hloubka rybníka je 5 m. Rybník je znám svou velmi čistou vodou, kterou si udržuje po celou rekreační sezónu a svou písčitou pozvolna se svažující pláží, která umožňuje koupání i našim nejmenším návštěvníkům. Velká plocha rybníka umožňuje provozování windsurfingu, projížďky na šlapadlech, lodích či kanoích. Šlapadla a lodičky si můžete půjčit v naší půjčovně lodí na pláži viz níže. Již při příjezdu do autokempinku Osika si můžete všimnout žulového obelisku z 19. stol., který připomíná založení nejstarší zeměměřičské sítě v českých zemích. Od obelisku je zajímavý výhled na Novobystřicko, Novohradské hory a Kleť. Autokempink Osika leží v neporušené krajině známé svými rozsáhlými lesy, čistými říčkami, malebnými rybníky apod. V neposlední řadě je tato oblast známa i svým velmi čistým ovzduším, který je balzámem na dýchací ústrojí lidí z míst zasažených exhalacemi aut, továren apod.

Celý areál autokempinku Osika má rozlohu téměř 14 ha a nabízí tyto druhy ubytování :

 

* CHATY - čtyřlůžkové objednávka je možná zde
* KARAVANY - vlastní s možností připojení na elektřinu / 6A nebo 10A jističe/
* STANY - vlastní / možnost připojení stanu na el. 220 V

 

V areálu autokempinku Osika je umístěna také celá řada rekreačních objektů patřících podnikům z celé ČR. Zájemcům o podnikovou rekreaci, o jejich podmínkách a další informace o ubytování Vám rádi poskytneme na tomto kontaktu. V autokempinku Osika je umístěn soubor sociálních zařízení, sprchy a umývárny s teplou vodou, prádelna, žehlírna a kuchyňka s elektrickými vařiči. Celý autokempink Osika je zabezpečen pitnou vodou z Landštejnské přehrady. Rekreantům nabízíme i některé neplacené služby. Na recepci je také společenská místnost s barevným televizorem, půjčovna společenských her, sportovního nářadí /míče, sítě, ping-pong apod. V autokempinku Osika je také několik prodejen potravin, zeleniny, tisku, nápojů, potřeb osobní hygieny, rychlé občerstvení a restaurace. Na pláži je umístěno sport. hřiště, dětský koutek s houpačkami a půjčovna loděk a šlapadel na vodu. Večer můžete zažít hezké chvíle u praskajících ohňů.

 

Autokempinkem Osika prochází také jedna z posledních úzkokolejných žel.tratí v Evropě. Byla postavena v roce 1897 a vede z Nové Bystřice do Jindřichova Hradce a dále do Obrataně. O sezóně zde projíždí i historický parní vlak. Dále vede okolo autokempinku Osika také autobusová linka Jindřichův Hradec - Nová Bystřice - Slavonice. Nejbližší železniční a autobusová zastávka je cca 200 m od autokempinku Osika. Jízdní řády najdete zde.

http://www.kemposika.cz

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí