Na prodej

Zámecký penzion Český Rudolec

Rozcestník na vzdálenější místa

Zámecký penzion Český Rudolec

Zámek je od roku 2010 zabezpečen a zpřístupněn, je hotové odvodnění a kanalizace, je opraveno nebezpečné cimbuří. V roce 2015 se počítá s dokončením a  zpřístupněním věže jako rozhledny a dalším zabezpečením horních pater zámku.

Dnešní koncept je založen na myšlence funkčního areálu, jako ekonomického celku, proto byl zprovozněn protější Zájezdní hostinec z 18. století a opraven na penzion s restaurací. Dále byla zrekonstruována barokní oranžerie na wellness a pivní lázně. A hospodářské budovy slouží jako 1. českokanadský pivovar, kterým se tak po 118 letech obnovila tradici vaření piva v Českém Rudolci.

První novodobý pivovar v České Kanadě - Zámecký Pivovar Český Rudolec byl slavnostně otevřen dne 21.3.2015.  Zřízení pivovaru bylo spolufinancováno z programu rozvoje venkova státního zemědělského intervenčního fondu.

 Mladinová pánev a scezovací káď (lidově "měděné varny") se nachází přímo v restauraci v budově Zámeckého penzionu. Kvasné tanky ("spilky") a ležácký sklep s ležáckými tanky jsou v bezprostředně přiléhající rekonstruované historické budově bývalé kovárny.

Roční výstav piva je plánovaný až 2000 hl ročně

Pivo se stáčí do kegů 50/30l aPET 1,5l a 1l, do budocna se počítá i s lahvováním do klasických skleněných

http://www.zamek-ceskyrudolec.cz

Renata Máchová
Zámecký penzion Český Rudolec
tel.: 384 320 320384 320 320

Malá Hluboká a.s.
Bašty 8
602 00, Brno

 

 

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí