Na prodej

Muzeum veteránů

Rozcestník na vzdálenější místa

Muzeum veteránů

 

Muzeum v Nové Bystřici

je prvním a největším muzeem amerických předválečných automobilů v Čechách. Málokteré prostory se hodí k procházce historií tak, jako stará industriální textilka. Technická náplň muzea se snoubí s architekturou fabriky a je více než snadné vžít se do dob, které vám muzeum představuje…

Vítejte v dobách, kde automobily dělaly první krůčky, v časech hojnosti a ohromných karoserií i v éře velkoobjemových motorů a převýkonovaných, legendárních strojů. Muzeum v Nové Bystřici Vám nabídne cestu časem, retrospektivní pohled do minulosti se snahou zachytit ten obrovský skok, který lidstvo v tomto odvětví za posledních sto let udělalo.

Vezměte si dobové šaty a usedněte za volant stařičkého Dodge, zažijte tu atmosféru s vůní prachu a benzínu, šotolinových cest a stále divokého západu. Naslouchejte zasvěceným komentářům, které si můžete přehrát v audioprůvodci. V každém sále si odpočiňte v pohodlných křeslech a na tabletech si prohlédněte bohatou fotodokumentaci k vozům, na které se právě díváte…

Máme kavárnu. Máme čítárnu a máme dětský koutek… Myslíme i na pohodlné parkování přímo v areálu muzea jak pro auta, autobusy i motorky a kola. Vítejte ve světě, který dal základ dnešní technice, pohodlně se posaďte a v prostředí historie se nechte vtáhnout do děje okolo vás.

Příjemný zážitek Vám přeje

Pavel Janouš
kurátor sbírky

 

Otevírací doba

Otevíráme 20. června 2015

Květen - Září

Pondělí zavřeno
Úterý - pátek 10:00 - 16:00
Sobota, neděle 9:00 - 18:00

Vstupenky

Vstupné děti do 6ti let zdarma
Vstupné dospělí 120,- Kč
Rodinné vstupné 250,- Kč
Vstupné studenti, Důchodci, ZTP 80 Kč

Maximální počet osob na jednu neasistovanou prohlídku je 10. V případě zájezdu, nebo většího počtu osob prosím informujte pracovníky muzea na e-mailové adrese info@muzeumveteranu.cz.

http://www.muzeumveteranu.cz

 

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí