Na prodej

Litschau

Rozcestník na vzdálenější místa

Litschau

Litschau je malé městečko pouhými s 2.269 obyvateli (k 1. lednu 2011) v okrese Gmünd v Dolním Rakousku. Obec leží ve výběžku jenom 5 kilometrů od hranic s Českem, a necelých 25 kilometrů od Jindřichova Hradce. Je tak nejsevernějším městem v celém Rakousku. Zdejší kraj je poměrně zalesněný a nedostupný, proto se Litschau stalo v roce 2007 zdravotním střediskem. Nadmořská výška obce je 531 metrů nad mořem.

Počátky samotného města se datují do 13. století. V roce 1297 mu Habsburkové udělili právo trhu a díky obchodu se město mohlo začít rozvíjet. Nejvyčerpávající pro město bylo 16. století a doby rolnických povstání a následná ničivá třicetiletá válka. Ze všeho se naštěstí město vzpamatovalo.

Kdybyste chtěli znát nějaké zajímavosti o městě, tak původ jeho jména je prý slovanský a pochází z názvu „Líčov“ nebo „Lič“. Zajímavý je také populační vývoj města, které se poměrně rychle vylidňuje, ještě v roce 1971 tu žilo 3.230 lidí, tedy o tisícovku více, než dnes.

Jinak Litschau je opravdu velmi krásná obec. Leží v zalesněné kopcovité krajině a v okolí je hned několik jezer. Ty dvě největší přímo ve městě jsou podlouhlé Schonauer Teich a Herrensee, které jsou spojené úzkým kanálem. Město má svůj středověký hrad i výstavní náměstí s kostelíkem.

Pokud chcete vědět více, můžete navštívit oficiální stránky města www.litschau.a

http://dolnirakousy.cz/

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí