Na prodej

Klášter Kostelní Vydří

Rozcestník na vzdálenější místa

Ačkoli budova kláštera byla při poutním kostele Panny Marie Karmelské v Kostelním Vydří postavena již v polovině 18. století - aby tu poutníkům byli k dispozici kněží každodenně, nepříznivé společenské poměry (osvícenství a vláda Josefa II.) tehdy příchodu řeholníků zabránily. Snad by jimi bývali byli bosí karmelitáni.

Ve skutečnosti byla služba při mariánské svatyni svěřena řeholnímu společenství teprve v roce 1908. Patron kostela baron Bedřich Dalberg z Dačic pozval karmelitány z Rakouska, aby se ujali duchovní správy kostela a farnosti. Nejprve tu tedy žila a působila komunita bratří německé národnosti, pak od r. 1921 až do druhé světové války jen jeden, nanejvýš dva čeští kněží karmelitáni. Karmelitánů českého původu totiž zatím více nebylo. Když se po druhé světové válce rýsovaly příznivější vyhlídky, nástup komunistů k moci je zmařil.

Jihočeská obec Kostelní Vydří leží 3 km severně od Dačic, 29 km západně od Moravských Budějovic, 30 km východně od Jindřichova Hradce a 35 km jižně od statutárního města Jihlava.

49°6'10.271"N 15°25'7.536"E

http://www.mapy.cz/s/72kU

 

 

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí