Na prodej

Haflingclub Mutišov

Rozcestník na vzdálenější místa

Hafling club vznikl jako volné zájmové sdružení. Hlavním místem setkávání je hospodářský dvůr p. Pacala v Mutišově, kde se nachází stáj, stodola, pastviny a ostatí zázemí pro koňskou a lidskou partu sdruženou pod názvem Hafling club Mutišov. Malebnou vesničku Mutišov najdete 3 km od města Slavonice, známého jako renesanční perla v oblasti České Kanady. Nalézáme se přiblžně 40 km východně od Jindřichova Hradce, 12 km od Dačic, 25 km od Telče, na hranicích s Rakouskem.

V roce 2006 jsme začínali tím, že jsme postupně obsedli přítomné koníky - v tu dobu výlučně haflingy a poníky a začali jsme se systematicky scházet a jezdit do přírody i trénovat základní přiježděnost a zdokonalovat hlavně dětské a mládežnické jezdce. Přitom jsem za pochodu opravovali a vylepšovali stáj, stodolu, výběhy, vybavení a potřebné  zázemí.

V současné době - jak už to bývá a život přináší změny - se nám "stádo" koňské i lidské obměnilo, jádro však zůstává a přicházejí další nové koňské duše i lidské tváře.  Stále nás baví zájem o společné věci související s chovem koní, tréninkem a sportem jezdeckým ve všech úrovních a podobách. 

Věříme, že nám vydrží síly a dobrá parta k tomu, abychom dosáhli dalších větších, ale i těch zdánlivě nevýrazných úspěchů a radostí ze života jak našich konských svěřenců tak účastných lidiček.

Haflingclub haflingclub@seznam.cz

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí