Na prodej

Geocaching v České Kanadě

Rozcestník na vzdálenější místa

Geocaching

Tato velmi populární dobrodružná hra, která spojuje prostřednictvím internetu tisíce lidí po celém Světě dorazila před několika lety i do České Kanady. Můžete zde najít několik desítek nejrůznějších pokladů. Od tradičních keší, které Vás přivedou na zajímavá místa až po dokonale promyšlené mystery keše, které budete muset hledat v půlce lesa s baterkou v ruce.

 

Základní potřebou pro to, aby z Vás byl geocacher ( kačer ) je vlastnit jakýkoliv přístroj s GPS. Důležité je také zaregistrovat se na stránkách geocaching.com , kde si založíte profil s přezdívkou. Pak už jen stačí podívat se do mapy, opsat si souřadnice pokladu do GPS na jaký chcete vyrazit a můžete jít.

Když se mluví o pokladu tak si nepředstavujte nějakou truhlu se zlaťáky. Poklad nejčastěji spočívá ve formě plastové dózy , kde uvnitř naleznete zápisník tzv. logbook .Do zápisníku napíšete svojí přezdívku a datum nálezu. Dále v krabičce můžete najít různé předměty , které jsou buď putovní ( geocoin , traven bug ) a nebo věci na výměnu ( různé malé hračky a jiné drobnosti ).Populární předmět mezi kačery je tzv. cwg ( czech wood geocoin ). Tento předmět je určen k výměně za stejnou věc nebo věc ve stejné nebo vyšší hodnotě. Můžou být buď osobní cwg , které si můžete udělat k svému nicku a dávat do kešek a nebo jako autor kešky můžete udělat pro jiné kačery tématické cwg.

Geocaching je v současné době populární hrou i díky moderním telefonům , který už převážně nabízejí GPS. Bohužel i to škodí geocachingu. Je potřeba si uvědomit, že poklady se většinou nacházejí v přírodě na turisticky hezkých místech a podle toho by se hledač pokladu měl chovat. Určitě není vhodné rozhrabovat a ničit přírodu v okolí kešky. Keš je vždy schovaná tak , aby byla dostupná bez šance jak zničit přírodu.

Určitě je to hra , kterou může hrát kdokoliv, kdo má rád přírodu a dobrodružství.

 

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí