Na prodej

Muzeum čs. opevnění Klášter

Rozcestník na vzdálenější místa

Muzeum čs. opevnění Klášter

 

Muzeum čs. opevnění Klášter vzniklo již v roce 1992 a je nejstarším muzeem tohoto druhu v jižních Čechách. Tvoří ho celkem 6 bunkrů vybudovaných v létě 1938 k obraně Československa před nacistickým Německem. Jeden z nich je vyzbrojen kulomety a puškami, vybaven výstrojí vojáků a dobovým zařízením (včetně funkčního periskopu a ručního ventilátoru) a uveden do stavu, v jakém se opevnění na jihu Čech nacházelo v době zářijové mobilizace 1938. Prohlídka objektu je s odborným výkladem průvodce. Na prohlídkové trase najdete dalších 5 bunkrů. Jeden z nich má náložemi zničené střílny, takže v poškozených místech můžete spatřit sílu stěn. Poblíž jsou zachovalé originální zákopy. Další objekt je částečně odkopán až na základy, a návštěvník může vidět, do jaké hloubky byly bunkry stavěny. Součástí trasy je i dochovaný základ bývalé chaty, která sloužila k ubytování osádek objektů.

 

Kde nás najdete:

Muzeum čs. opevnění Klášter naleznete na Novobystřicku mezi obcemi Klášter a hradem Landštejnem. Při cestě ve směru od Nové Bystřice je nutné v obci Klášter odbočit na křižovatce doleva na Landštejn.

 

Provozní doba:

Duben, květen, říjen: sobota, neděle a státní svátky 10 - 17 hod.

Červen, září: úterý až pátek 10 - 16 hod.; sobota, neděle a státní svátky 10 - 17 hod.

Červenec, srpen: pondělí až pátek 10 - 16 hod.; sobota, neděle a státní svátky 10 - 17 hod.

 

Zájezdy, školní výlety a turistické výpravy nahlaste, prosím, alespoň týden předem a zablokujte si termín prohlídky. Možnost vyjednat prohlídku i mimo uvedenou provozní dobu.

 

Kontakt:

Miloslav Sviták

Email: svitak.miloslav@seznam.cz

Tel.: 606 102 350, 728 043 746

49°1'36.812"N 15°11'51.302"E

http://www.mapy.cz/s/72rd

Předpověď počasí v srdci České Kanady

Předpověď počasí